Достапни линкови

Поплави во Србија


Стотици луѓе биле евакуирани поради поплавите што ја зафатиле југозападна Србија. Надојдените реки поплавиле куќи , други објекти, урнале мостови, а поплавени се и поголем дел од патиштата. Во неколку градови во југозападна Србија , луѓето се без вода за пиење.

XS
SM
MD
LG