Достапни линкови

Градежна несреќа во Андора, најмалку двајца мртви


Најмалку двајца градежни работници загинале при уривањето на тунел во Андора, јавуваат шпанските медиуми. Спасувачите досега спасиле четворица и сеуште се обидуваат да извадат пет работници од под урнатините. Тунелот се урнал додека работниците го правеле покривот на тунелот.

XS
SM
MD
LG