Достапни линкови

Во Скопје,12 средношколци заразени со свински грип


Кај 12 деца од Средното угостителско училиште „Лазар Танев“ кои вчера се вратиле од екскурзија од Турција докажани се позитивни резултати од вирусот Х1Н1, соопштија од Министерството за здравство. Децата биле испратени на домашно лекување, и се на терапија со лекот „тамифлу“.
XS
SM
MD
LG