Достапни линкови

Наскоро договор меѓу Русија и САД за нуклеарно разоружување


Рускиот претседател Дмитри Медведев изјавил дека е можно Мосава и Вашингтон да потпишат нов договор за нукларно разоружување пред крајот на годината. Во интервју за германскиот весник „Спигел“, Медведев изјавил дека разговорите меѓу Русија и САД за контрола на оружјето се одвиваат со брзо темпо. Москва и Вашингтон преговарат за нов договор за нукларно разоружување, кој треба да го замени стариот кој истекува на 5 декември.

XS
SM
MD
LG