Достапни линкови

Најверојатно 11 мртви при уривањето на руски воен авион


За време на воена вежба на рускиот далечен исток се урна воен авион и сите 11 члена на екипажот се водат за исчезнати и се претпоставува дека се мртви. Министерството за одбрана соопшти дека Тупољев 142 исчезнал од радарот при крајот на вежбата над Татарскиот теснец кој ги оделува островот Сахалин и матицата земја.
XS
SM
MD
LG