Достапни линкови

Талибанците убија 3 пакистански војници


Талибански милитанти убиле три пакистански војници во напад врз контролен пункт на северозападот на земјата. Во истовреме пакистанската воена кампања од воздух и на копно против талибанските упоришта во Јужен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан, продолжува веќе 4 та недела.
XS
SM
MD
LG