Достапни линкови

Над 6.000 починати во светот од новиот грип


Светската Здравствена Организација соопшти дека бројот на починати од новиот грип во светот ја надмина бројката од 6 илјади, а оти само во последнава недела биле регистрирани над 370 смртни случаи. Новиот грип бил раширен во околу 200 земји и територии.
XS
SM
MD
LG