Достапни линкови

Кога ќе има предлог за името, ќе го кажам ставот, изјави Груевски


Доколку има сериозен предлог за решение во врска со спорот за името, тогаш ќе го кажам ставот, изјави денеска македонскиот премиер Никола Груевски, на новинарско прашање дали ќе застане зад евентуалниот компромис. Инаку, Груевски истакна дека Македонија, со испраќањето на дополнителен број војници во Авганистан, ја докажува својата орјентација кон членството во НАТО.
XS
SM
MD
LG