Достапни линкови

Фани Меи повторно со големи загуби


Американската компанија за хипотеки, Фани Меи соопшти дека ќе побара 15 милијарди долари помош од државата, откако неколку квартали по ред бележи загуби. Во третиот квартал годинава, Фани Меи објави загуба од околу 19 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG