Достапни линкови

Судот во Азербејџан осуди 26 милитанти


Судот во Азербејџан денеска осудил 26 луѓе за тероризам и вмешаност во нападите врз џамија при што загинаа најмалку две лица. Осудените добиле казна затвор од 2 до 15 години. Тие се осудени за организирање на нападот на најголемата џамија во земјата во главниот град Баку, во август годинава, во време кога џамијата била полна со верници.


XS
SM
MD
LG