Достапни линкови

Руската Влада ќе го спасува гигантот Автоваз


Руската влада денеска објави дека ќе го плати долгот на автомобилскиот гигант Автоваз. Рускиот премиер Владимир Путин изјавил дека се договориле со Автоваз да им помогнат да излезат од кризата. Владата ќе го плати долгот, ќе инвестира во нова фабрика и ќе овозможи да се отворат нови работни места. Автоваз планираше да го намали бројот на работници за една четвртина бидејќи имаа намалена продажба заради економската криза

XS
SM
MD
LG