Достапни линкови

Милошоски:Иницијативата на Нимиц ќе даде нов импулс на преговорите


Иницијативата на Медијаторот Нимиц за нова рунда на разговори е навремена и може да му даде импулс на интензитетот на взаемен дијалог, оценил денеска министерот за надворешни работи Антонио Милошоски. Тој изјавил дека македонската страна е подготвена за изнаоѓање на варијанти со кои ќе може да се оствари одреден напредок во процесот . Преговорите за името ќе продолжат на 16 ноември во Њујорк.
XS
SM
MD
LG