Достапни линкови

Во Техеран затворен новинар на Франс Прес


Иранскиот репортер на Франс Прес Ферхад Паулади е затворен од иранските безбедносни сили. Шефот на бирото Џеј Дешмук изјави дека Паулади бил уапсен додека известувал за вчерашните анти владини демонстрации.
XS
SM
MD
LG