Достапни линкови

Кушнер - САД не се консултираат со Европа за Авганистан


Францускиот министер за надворешни работи Бернар Кушнер ја повика Европа да ја кординира политиката кон Авганистан и да не го чека Вашингтон да ги направи сите одлуки. Тој на брифинг во Париз се пожалил дека САД прават нова стратегија за војната во Авганистан без консултации со европските сојузници.
XS
SM
MD
LG