Достапни линкови

Отпадоците ги креваат цените на вселенските патувања


Растечка бура од парчиња и отпадоци лета во вселената со што драматично се зголемува опасноста од судири во орбитата. Тоа, според британски научници, ке ги зголеми трошоците за вселенски летови за 50 насто во следните 10 години и за 250 насто до 2059 тата.
XS
SM
MD
LG