Достапни линкови

Израелските сили заплениле брод со оружје


Израелската морнарица денеска запленила брод кој пренесувал стотици тони оружје од Иран, наводно наменети за Хезболах во Либан. Израелскиот премиер Бенјамин Нетенјаху изјавил дека оружјето e наменето да се користат против израелски цели. Израелската Влада долго го обвинува Иран за вооружување на непријателите на Израел. Во 2002 година, израелската војска заплени брод со 50 тони оружје наменето за палестинските милитанти во појасот Газа.

XS
SM
MD
LG