Достапни линкови

ОН дискутираат за воените злосторства во појасот Газа


Генералното собрание на ОН денеска започнува дебата за тоа дали да го подржи извештајот на ОН со кој се обвинуваат Израел и милитантите на Хамас за воени злосторства за време на неодамнешниот конфликт во појасот Газа. Вчера, Претставничкиот дом на САД усвои резолуција за осуда на извештајот, велејќи дека е пристрасен и насторен против Израел.

XS
SM
MD
LG