Достапни линкови

САД:Карзаи да се справи со корупцијата


Соединетите Американски држави го повикаа авганистанскиот претседател Хамид Карази да ги уапси сите владини преставници кои се корумпирани. Адмирал Мајк Мулен, изјавил денеска дека САД се многу загрижени за сегашното ниво на корупција во Авганистан. Изјавата на Мулен доаѓа во време кога американскиот претседател Барак Обама размислува за тоа колку војници да испрати во Авганистан.

XS
SM
MD
LG