Достапни линкови

Иран ги осуди терористичките напади во Ирак


Претседателот на иранскиот парламент, Али Ларијани, денеска зборувајќи пред пратениците во Багдад, ги осудил терористичките напади во Ирак. Тој без да посочи виновник, го осудил и тоа што некои земји ги поздравиле нападите во Ирак и што на тоа гледаат како на борба против Американците. Во бомбашки напади почнувајќи од август до септември загинаа повеќе од 250 луѓе.САД го обвини Иран за вмешаност со терористичките напади во Ирак, а Багдад ја обвини Сирија
XS
SM
MD
LG