Достапни линкови

Бан Ки Мун:Нимиц ќе продолжи со преговорите за името


Медијаторот Метју Нимиц е подготвен да продолжи со разговорите за решавање на спорот за името, веднаш откако двете страни ќе бидат подготвени, изјавил во Атина, генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун. Генералниот секретар во Атина се сретна со грчкиот премер Јоргос Папандреу. Папандреу изјавил дека го информирал Бан Ки Мун за последните иницијативи за името , но не соопштил повеќе детали.
XS
SM
MD
LG