Достапни линкови

Во Турција 17 луѓе починале од свински грип


Во Турција денеска починале уште 4 луѓе од свински грип, соопштило турското Министерство за здравство. Со новите четири смртни случаи бројот на починати од новиот тип на грип во Турција се искачи на 15 луѓе. Вакцинацијата на луѓето против свински грип во Турција започна во понеделник.

XS
SM
MD
LG