Достапни линкови

ЕУ И САД ги подржале евроатланските аспираци на Западен Балкан


Лидерите на Европската Унија и на САД ги подржале евроатланските аспирации на земјите од југоисточна Европа и го поздравиле напредокот на реформите, вклучително и исполнувањето на критериумот за укинување на визите за граѓните од Западен Балкан. Во заедничката декларација потпишана од лидерите на ЕУ и на САД, се истакнува и загриженоста за моменталната политичка ситуација во БиХ.

XS
SM
MD
LG