Достапни линкови

Инциденти на границата меѓу Судиска Арабија и Јемен


Еден војник загинал а 11 се повредени во престрелката меѓу воените сили на Саудиска Арабија и вооружени човек кој се убидувал да влезе во земјата., јавува тамошната новинска агенција. Инцидентот се случил во близина на границата со Јемен, кога вооружениот маж почнал да пука кон војниците. Претходно шиитските бунтовници изјавија дека саудиските граничари пукале во автомобил кој се наоѓал на Јемеската страна на границата и притоа се убиени еден милитант а еден бил ранет.
XS
SM
MD
LG