Достапни линкови

Клинтон:САД сакаат да запре изградбата на изрелските населби


Американскиот државен секретар ,Хилари Клинтон изјавила денеска дека САД не ги смета за легитимни израелските населби на Западниот Брег и сака нивната изградба да запре засекогаш. Говорејќи по средбата со египетскиот претседател Хосни Мубарак во Каиро, Клинтон изјавила дека во мировните разговори за Средниот Исток треба да биде вклучена и дискусијата за Ерусалим. Каиро е последната станица од турнејата на Клинтон во тој регион.

XS
SM
MD
LG