Достапни линкови

Земјотрес во Иран, 700 повредени


Земјотрес со сила од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погодил иранскиот пристанишен град Бандар Абас, јави иранската новинска агенција ИРНА, додавајќи дека притоа имало над 700 повредени луѓе. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG