Достапни линкови

Авганистански полицаец убил 5 британски војници


Петмина британски војници биле убиени од авганистански полицаец на еден контролен пункт во јужната провинција Хелманд. Инцидентот се случил вчера, а според британската команда, авганистанскиот полицаец бил дел од групата што ја тренирале британските војници.
XS
SM
MD
LG