Достапни линкови

Баросо: нема волја за испраќање нови војници во Авганистан


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо вчера во Вашингтон изјави дека европските земји не се волни да испратат дополнителни војници во Авганистан и покрај тоа што американскиот претседател Барак Обама смета на зголемување на бројот на американски војници. Во Авганистан има околу 67 илјади американски и 42 илјади војници од другите сојузнички земји.
XS
SM
MD
LG