Достапни линкови

Србија прави се да го уапси Радко Младиќ


Српски официјални претставници денеска изјавиле дека Белград прави се да го уапси осомничениот за воени злосторства Ратко Младиќ. Шефот на србскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал, Расим Љајиќ, изјавил дека верува дека до крајот на оваа година властите ќе го пронајдат и ќе го уапсат Младиќ. Изјавата доаѓа еден ден пред посетата на главниот обвинител на Хашкиот трбунал, Серж Брамерц на Србија. Апсење на Младиќ, е клучен услов за членство на Србија во Европската унија
XS
SM
MD
LG