Достапни линкови

До крајот на неделава одлука за судењето на Караџиќ


Хашкото обвинителство побарало судскиот совет да му додели бранител на Радован Караџиќ, ако тој и понатаму го бојкотира започнатиот процес против него. Судијата О Гон Квон најавил дека до крајот на неделата ќе донесат одлука како понатаму да продолжи судењето. Караџиќ денеска се појави во судот, и изјави дека не го бојкотира судењето само се чуствува неспремен за процесот.
XS
SM
MD
LG