Достапни линкови

Железничка несреќа во Пакистан, 17 загинати


Во судар на два воза во Пакистан загинале 17 луѓе а повредени се 38, соопштиле официјалните лица. Шефот на железницата изјавил дека возачот на едниот воз не го видел црвениот сигнал и удрил во другиот. Спасувачите сеуште се обидуваат да ги извадат телата на загинатите од под возот.

XS
SM
MD
LG