Достапни линкови

Караџиќ се појави пред Трибуналот


Поранешниот лидер на босанските срби Радован Караџиќ денеска се појави во судницата на Хашкиот Трибунал, за првпат откако започна процесот против него. Денеска пред Хашкиот Трибунал се одржува расправа како да продолжи процесот против Караџиќ, кој е обвинет за геноцид и злосторства против човештвото. Караџиќ досега одбиваше да учествува во процесот тврдејќи дека немал доволно време да се подготви.
XS
SM
MD
LG