Достапни линкови

Талибанците подготвени за долга борба во Пакистан


Портпаролот на Талибанците, Азам Тариг, ги негираше изјавите на пакистанките силе дека извојувале победа во Јужен Вазиристан, и изјавил дека тие ги фатиле војниците во стапица, јавува Асишиејтед Прес. Портпаролот на Талибанците изјавил дека тие се подготвени за долга борба. Тариг исто така го негирал тврдењето дека десетици милитанти се убиени и изјавил дека досега само 11 го загубиле животоот.


XS
SM
MD
LG