Достапни линкови

САД - нов почеток со муслиманскиот свет


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска изјави дека Соединетите Држави ќе започнат нови односи со муслиманите во светот, согласно ветувањата на Претседателот Барак Обама. Клинтон ова го изјави на форумот за развој во Мароканскиот град Маракеш. Клинтон од Маракеш патува за Каиро на средба со египетскиот Претседател Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG