Достапни линкови

Првиот човек на ОН Бан Ки Мун во Атина


Генералниот секретар на Обединетите Наци Бан Ки-мун во Атина ке учествува на конференцијата посветена на меѓурелигискиот дијалог. Бан Ки-мун со грчкиот премиер Јоргос Папандреу ке разговара зклиматските промени, незаконската имиграција, економската криза и меѓународните мировни операции. Како што пренесува Миа, се очекува на разговорите да бидат разгледани и проблемот за Кипар и спорот меѓу Атина и Скопје за името на Македонија.
XS
SM
MD
LG