Достапни линкови

САД задоволни од соработката со Македонија


Претседателот на Трајко Вељаноски, вчера во Вашингтон имаше средба со конгресменот Дејвид Прајс. соопшти собраниската прес-служба. Конгресменот Прајс изразил задоволство од соработката со Македонија и подршката на граѓаните за евро-атланска интеграција на земјата. Конгресменот Прајс рекол дека Македонија може и натаму да смета на американската подршка.
XS
SM
MD
LG