Достапни линкови

Во Хашкиот Трибунал расправа за процесот против Караџиќ


Денеска пред Хашкиот Трибунал ќе биде одржана расправа како да продолжи процесот против поранешниот лидер на босанските Срби Радован Караџиќ, кој е обвинет за геноцид и злосторства против човештвото. Караџиќ, кој досега одбиваше да учествува во процесот тврдејќи дека немал доволно време да се подготви, најави дека денеска ќе се појави во судницата.
XS
SM
MD
LG