Достапни линкови

Самит САД - ЕУ


Денеска во Вашингтон почнува самитот Европска Унија- САД. Се очекува официјални претставници на двете страни да разговараат за климатските промени, глобалната економска и финансиска криза, како и за ситуацијата во Ирак и во Авганистан.
XS
SM
MD
LG