Достапни линкови

Средба Меркел- Обама


Германската канцеларка Ангела Меркел, која престојува во посета на САД, денеска во Вашингтон ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама. Се очекува таа да се обрати пред Конгресот, воочи одбележувањето на 20- годишнината од паѓањето на Берлинскиот ѕид.
XS
SM
MD
LG