Достапни линкови

ДУИ:Албанците со или без Македонците во НАТО и ЕУ


Албанците со или без Македонците ќе влезат во НАТО и во Европската унија,изјавил потпретседателот на ДУИ, Рафиз Алити. Од ДУИ притоа не прецизираат како. На ДУИ можеби и е добро во власта, но, само од патриотизам не се хранат семејствата, изјавил Алити. За ВМРО-ДПМНЕ, пораката од коалицискиот партнер не е нова и не ги изненадува.
XS
SM
MD
LG