Достапни линкови

Убиен сопственикот на рускиот клуб Спартак


Бизнисменот Шабтаи Калмановиќ сопственик на најпознатиот московски кошаркарски женски клуб Спартак е убиен денеска во Москва. Официјалните лица соопштуваат дека Калмановиќ бил застрелан 20 пати од непознати напаѓачи.

XS
SM
MD
LG