Достапни линкови

ОН очекуваат одговор од Иран


Шефот на меѓународната агенција за атомска енергија, Мохамед Елбарадеј денеска го повика Иран што е можно поскоро да одговори на понудениот договор за нуклеарната програма. Договорот понуден од страна на ОН, предвидува нискозбогатен ураниум од Иран да се испраќа на дозбогатување во Русија и Франција за понатамошните потреби на Техеран.
XS
SM
MD
LG