Достапни линкови

Во Ирак акција за откривање на киднапери


Ирачките безбедносни сили започнаа денеска акција за откривање на киднаперите , кои претходно грабнаа шест ирачки бизнисмени од место близу до Багдад, соопштува полицијата. Киднаперите ги зеле бизнисмените од нивното работно место.
XS
SM
MD
LG