Достапни линкови

Телефонски разговор Груевски-Црвенковски


Премиерот Никола Груевски денеска телефонски разговарал со претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски. Премиерот Груевски го информирал Црвенковски за содржината на разговорите од средбата со грчкиот премиер. Груевски информирал дека нема елементи за свикување на нова лидерска средба, а Црвенковски му оставил на премерот сам да оцени кога ќе бидат создадени услови за лидерска средба.
XS
SM
MD
LG