Достапни линкови

ОН во посета на Јужна Осетија


Претставници за човекови права на ОН, ќе ја посетат Јужна Осетија оваа недела. Тие ќе се сретнат со раселените луѓе кои избегале по конфликтот меѓу Русија и Гриузија минатата година. Јужна Осетија иако е грузиска територија сеуште е под контрола на Русија. По конфликтот повеќе од 158 илјади луѓе ги напуштија своите домови.


XS
SM
MD
LG