Достапни линкови

Експлозија во Пакистан, загинале 2 милитанти


Во експлозија на бомба во пакистанскиот град Лахоре, загинале двајца милитанти, соопштила полицијата. Во експлозијата биле повредени повеќе луѓе меѓу кои и неколку полицајци.

XS
SM
MD
LG