Достапни линкови

Во Украина епидемија на обичен грип , не на свински


Во Укранина досега починале 67 луѓе од грип и тешки респираторни инфекции, но само 22 починале од новиот тип на грип Х1Н1, изјавил потпреседателот на владата, Александар Туцинов. Премиерот на Украина , Јулија Тимошенко, изјавила дека во Украина има епидемија на обичен грип , не на свински. Денеска во земјата треба да допатуваат меѓународни претставници кои треба да ја испитаат ситуацијата со епидемијата на грипот.
XS
SM
MD
LG