Достапни линкови

Инцко скептичен за преговорите во Бутмир


Високиот претставник во БиХ, Валентин Инцко денеска изјавил дека е скептичен дека преговорите во Бутмир можат успешно да се завршат до 18 ноември кога во Сараево треба да заседава Советот за имплементација на мирот во БиХ. Тој потврдил дека во наредните неколку денови во БиХ, ќе допатуваат американки и европски дипломати кои ќе се обидат да ги убедат политичките лидери во БиХ да ги продолжат разговорите за реформи на Уставот.
XS
SM
MD
LG