Достапни линкови

Притворен поранешниот директор на Фондот за здравство


Поранешниот директор на Фондот за здравство, Ѓорги Тренковски денеска е приведен под сомнение дека проневерил пари што Фондот ги испраќал на „Градски аптеки “ за 2007 година. Денеска е приведена и директорката на Градски Аптеки, Весна Огненовска. Тренковски додека бил директор на Фондот, двапати платил за исти лекови со што проневерил речиси 28 милиони денари .
XS
SM
MD
LG