Достапни линкови

Во Иран забрането печатење на неделник


Иранската комисија за медиуми го забранила печатењето на еден неделник за економија, бидејќи ја критикувал економската политика на претседателот Махмуд Ахмадинеџад, јавува агенцијата ИРНА . Претставник на Комисијата изјавил дека донеле таква одлука, бидејќи неделникот го прекршил законот за печат.
XS
SM
MD
LG