Достапни линкови

Хамид Карзаи избран за претседател на Авганистан


Хамид Карази е избран за претседател, соопштија од авганистанската изборна комисија. Шефот на комисија претходно изјави дека нема да има втор изборен круг. До ваква одлука дојде откако вчера еден од двајцата кандидати за претседател Абдула Абдула се откажа од изборната трка.
XS
SM
MD
LG